Najnowsze artykuły

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Pełne i zmysłowe usta to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety większość kobiet nie jest nimi obdarzona w sposób naturalny, a przez lata usta...

Czytaj Więcej

Nadążanie za zdrowiem pochwy przed i po seksie

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że postacie w scenach seksu filmowego zawsze wyglądają po wykonaniu czynu niemożliwie dopracowane, z niepocącymi się twarzami i ani jednej muchy? Tak, to po prostu nie jest rzeczywistość. Seks to brudny biznes, i nie powinno być w tym żadnego wstydu. Pot, ślina i inne płyny ustrojowe, o których mowa, są całkowicie naturalne - w rzeczywistości, zazwyczaj są oznaką dobrej zabawy.

Chociaż bałagan jest częścią doświadczenia, nadal istnieją środki, które należy podjąć, aby chronić swoją pochwę. I nie, nie mówimy tu o dublowaniu lub innych metodach "oczyszczania" pochwy. Nie tylko te praktyki są całkowicie niepotrzebne, są one również potencjalnie szkodliwe. Jak wyjaśnia dr Raquel Dardik, ginekolog i kliniczny profesor w NYU Langone Health, pochwa jest samoczyszczącą się maszyną.

"Wnętrze pochwy nie wymaga żadnego dodatkowego "czyszczenia", mówi. "Wiele problemów pojawia się u kobiet, które próbują "zaparować", podwabić lub w inny sposób wyczyścić pochwę. To może zmienić florę pochwy, a to może spowodować infekcje."

Oto *bezpieczne* kroki, które możesz podjąć (zarówno przed jak i po seksie), aby Twoja pochwa była szczęśliwa i zdrowa.

wytrzeć

Chociaż czasami możesz mieć na to ochotę, nie musisz wskakiwać pod prysznic przed lub po seksie. Jednak zewnętrzny obszar sromu może się podrażniać, jeśli pozostanie wilgotny przez długi czas. Podczas seksu penetrującego, "[Srom] może się również podrażniać od płynu nasiennego, więc upewnienie się, że obszar ten jest czysty i suchy po stosunku jest dobrym pomysłem" - mówi dr Dardik.

Aby uniknąć podrażnień, należy spłukać i osuszyć okolicę, lub po prostu oczyścić ją bezzapachowymi chusteczkami dla niemowląt. Upewnij się, że pozostajesz poza samą pochwą, oczyszczając tylko srom, wargi sromowe i okolice.

pić wodę

Wszyscy byliśmy nauczani o tym, jak ważne jest, aby pozostać nawodnionym, ale możesz nie zdawać sobie sprawy, w jaki sposób Twoja pochwa może również skorzystać. Woda pitna nie tylko utrzyma nawilżenie Twojej zewnętrznej skóry narządów płciowych, ale także pomoże Ci pozostać nawilżoną wewnętrznie. Co oczywiście sprawia, że seksualne doznania są dużo przyjemniejsze.

Odwodniona skóra w pochwie i poza nią może również prowadzić do swędzenia lub nawet infekcji. Sherry A. Ross, doktor medycyny kobiecej, autorka She-ologii: The Definitive Guide to Women's Intimate Health. Period., powiedział The Huffington Post, że suchość może powodować niezrównoważone pH, co może powodować drożdże lub inne infekcje bakteryjne.

Siusiu!

Nie jest tajemnicą, że infekcje układu moczowego (lub dróg moczowych) stanowią bardzo realne ryzyko dla osób aktywnych seksualnie z pochwą. "Wirusowe zapalenie dróg moczowych jest powszechne u kobiet aktywnych seksualnie, szczególnie u kobiet, które nie były aktywne od jakiegoś czasu i są aktywne z nowym partnerem - mówi dr Dardik - lub u kobiet, które są bardziej aktywne seksualnie niż były ostatnio, nawet z tym samym partnerem.

Aby uniknąć tej niezwykle nieprzyjemnej infekcji, dr Dardik zaleca sikanie po stosunku (w ciągu 30 minut zazwyczaj wystarczy), czyli praktykę, która zapobiega wchłanianiu do organizmu bakterii, które mogły dostać się do cewki moczowej. "Ponadto, gdy tylko jest to możliwe, należy unikać dotykania pochwy i cewki moczowej po dotknięciu w pobliżu okolicy odbytu", dodaje.

uważajcie na bakterie

To prowadzi nas do tego, co jest jeszcze, z jakiegoś powodu, tematem tabu... seks analny. Podczas uprawiania seksu analnego należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć rozprzestrzeniania się bakterii kałowych. "Upewnienie się, że nie ma kontaktu, który jest od rejonu odbytu do rejonu pochwy, jest ważne, ponieważ bakterie kałowe mogą potencjalnie zakłócać ekosystem pochwy i powodować infekcje", mówi dr Dardik.

Zanim cokolwiek (penis, seks-zabawka, palce, nazywasz to) zostanie przeniesione z odbytu do pochwy, upewnij się, że dokładnie umyć i/lub umieścić na nową prezerwatywę.

znacie historię waszych partnerów

Oczywiście zawsze powinnaś być świadoma stanu zdrowia seksualnego swoich partnerów, aby nie zarazić się żadnymi zakaźnymi infekcjami seksualnymi. Nie zawsze jest to najprzyjemniejsza rozmowa, ale ważne jest, aby być przejrzystym, aby uniknąć rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych drogą płciową i chorób przenoszonych drogą płciową.