Najnowsze artykuły

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Pełne i zmysłowe usta to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety większość kobiet nie jest nimi obdarzona w sposób naturalny, a przez lata usta...

Czytaj Więcej

Czy seks w trakcie okresu jest rzeczywiście najlepszym seksem?

Prawda jest taka, że seks w twoim okresie ma potencjał, by być całkiem niezły, na więcej niż jeden sposób. (Przykład: Naturalny lubrykant!) Jeśli nadal jesteś na płocie, oto skrócona lista korzyści, jakie może przynieść uprawianie seksu przez okres:

Poprawia nastrój

Udowodniono, że orgazmy uwalniają endorfiny, które są chemikaliami zwiększającymi uczucie przyjemności i zmniejszającymi uczucie bólu. Więc niezależnie od tego, czy masz skurcze fizyczne * czy* emocjonalne, seks okresowy może być całkiem zabawnym rozwiązaniem. Krótko mówiąc, jeśli czujesz się na dole, może pomyśl o tym.

Złagodzi objawy PMS

Przepływ krwi zwiększa się, gdy następuje kulminacja, a mięśnie macicy uwalniają do mózgu substancje chemiczne łagodzące ból - ten podwójny duet oznacza prawdziwą ulgę w skurczach. (A ty masz orgazm? Wygraj!)

Zwalczy migrenę

Dla wielu osób ich przepływ wiąże się z dość poważnymi bólami głowy, a właśnie tam seks okresowy może się przydać. Według jednego z badań, 70% pacjentów z migreną, którzy zaangażowali się w czynności seksualne podczas ataku, zgłosiło umiarkowaną do całkowitej ulgi. Bieżąca teoria jest taka, że endorfiny uwalniane podczas orgazmu działają jak opioidy w mózgu i pomagają powstrzymać migreny - całkiem fajna wskazówka, czy jesteś na okres, czy nie.

Dobrze, ale czy okres jest bezpieczny i higieniczny?

"Abso-freakinging-lutely!" mówi ginekolog z New Jersey, Dr. Angela Jones. "Największą przeszkodą w uprawianiu seksu przez okres jest zazwyczaj osoba, która ma okres. To ten sam powód, dla którego kobiety nie chcą przychodzić do ginekologa, gdy mają okres. Są zakłopotane, boją się zrobić bałagan. To zupełnie normalne, że uprawia się seks w okresie."

Jednakże, jeśli uprawiasz seks reprodukcyjny, to nadal konieczne jest stosowanie antykoncepcji urodzeń. Najlepiej byłoby, gdybyś stosowała metodę barierową (prezerwatywy) - Twój okres nie uchroni Cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, a ciąża jest nadal możliwa. W zależności od długości cyklu u niektórych osób może dojść do późnej owulacji w ciągu 5 dni od miesiączki - dlatego też ochrona może być nadal ważna, nawet podczas menstruacji.

Czy seks periodyczny nie jest... *brudny*?

"Żaden ciemny ręcznik, ułożenie (może być mniej niechlujny przy uprawianiu seksu na boku lub w pozycji misjonarskiej), ani seks pod prysznicem nie może złagodzić ani zmniejszyć obaw" - mówi dr Angela.

Przeciętny przepływ podczas miesiączki wynosi mniej niż 60 m - to jest warte tylko szklankę do zastrzyków, więc nawet jeśli skończysz robić trochę bałaganu, powinno być to o wiele łatwiejsze, niż możesz sobie wyobrazić.

Możesz odkryć takie produkty jak FLEX, "produkt do periodyków, który ma kształt dysku i znajduje się w tej samej przestrzeni wewnątrz twojego ciała co membrana". Mówi nam Lauren Schulte, współzałożycielka i dyrektor generalny firmy. "Działa inaczej niż tampon lub kubek menstruacyjny, ponieważ nie zatyka kanału pochwowego." Można go bezpiecznie używać zarówno do penetrującego, jak i niepenetrującego seksu w czasie twojego okresu, "włączając w to seks oralny."

Uzbrojenie się w swoją najsłodszą parę Thinx (Hi-Waist, ktoś?) może również zapewnić ochronę przed przeciekiem przed głównym aktem - nie wspominając o podniesieniu pewności siebie!

Więc, jak dokładnie *zrobić to*?

"Słuchaj swojego ciała" - mówi Louise Head, wychowawczyni seksualna z Sacramento i kojarzona z małżeństwem i rodziną terapeutka Louise. "Około 85% ludzi doświadcza pewnego rodzaju skurczów brzucha w trakcie swojego okresu. To może powodować dyskomfort w niektórych pozycjach seksualnych, więc upewnij się, że znajdziesz taką, która nie powoduje skurczów".

Ona też nam przypomina: "Podczas menstruacji to świetny czas, by pamiętać, że seks nie oznacza tylko penetracji. Seks penetracyjny w tym okresie jest świetny, ale jeśli nie chcesz wchodzić w interakcję z krwią, nadal jest wiele możliwości seksu".

Istnieje mnóstwo opcji seksualnych, które można uprawiać poza seksem penetracyjnym, włączając w to bardzo skoncentrowaną uwagę na łechtaczce. Jednakże, ponieważ krew działa jak naturalny smar, seks penetracyjny może czuć się jeszcze lepiej niż zwykle o tej porze miesiąca.

Według Emily Varnam, pracownicy-rodzicielki i współzałożycielki Piątego Znaku Życia, "szyjka macicy przesuwa się w trakcie cyklu zgodnie z płodnością, coraz bardziej oddalając się od macicy". Podczas menstruacji szyjka macicy jest niska, a według Emily "Podciągnięcie szyjki macicy do góry zajmuje co najmniej dwadzieścia minut, więc aby zrobić miejsce na seks penetrujący, potrzeba co najmniej dwudziestu minut gry wstępnej".

... Jakby ktoś potrzebował pretekstu do dodatkowej gry wstępnej!