Najnowsze artykuły

Sześć wskazówek dla kobiet, jak wykonać...

Optycznie powiększone oczy, zmniejszona wielkość oka, ryzyko zaczepiania rzęs o okulary, odwracanie uwagi od oczu wyrazistymi oprawkami - jak zrobić...

Czytaj Więcej

Sześć wskazówek dla kobiet, jak wykonać makijaż do okularów

Optycznie powiększone oczy, zmniejszona wielkość oka, ryzyko zaczepiania rzęs o okulary, odwracanie uwagi od oczu wyrazistymi oprawkami - jak zrobić idealny makijaż do okularów?

Co robić, a czego unikać, by wyglądać atrakcyjnie (i nie wyglądać jak sowa lub kret)?

1. Strobing przy użyciu rozświetlacza

Rozświetlacz to najważniejszy kosmetyk dla kobiety noszącej okulary. Większość oprawek rzuca cienie pod oczami, co może sprawić, że będą one wyglądały na ciemniejsze i nada im bardziej ziemisty wygląd. Rozwiązaniem jest konturowanie. Możesz konturować swoją twarz za pomocą technik takich jak strobing. Wystarczy kilka pociągnięć rozświetlaczem i jednym highlighterem, aby twarz wyglądała na bardziej rozświetloną.

2. Poskromienie brwi

Są one widoczne znad okularów i w zależności od modelki mogą zachodzić na oprawki. Ich kształt jest ważniejszy dla osób noszących okulary niż dla innych. Powinnaś wyregulować brwi i dodać kolorową kredkę, aby je uwydatnić.

Jeśli masz grube oprawki, brwi powinny być wyregulowane za pomocą wąskiej wstążki. Zbyt grube dadzą złudzenie ciężkich okularów. Okulary bez oprawek pozwolą Ci być naturalną i nieco ciemniejszą. Aby uzyskać wspaniały efekt z kolorowymi oprawkami, można również nałożyć rozświetlacz na łuk brwiowy.

Makijaż pasujący do okularów

3. Plusy czy minusy?

Te wady sprawiają, że oczy wydają się mniejsze. Nie zaleca się stosowania eyelinera poniżej dolnej powieki. Można użyć białej kredki do pokrycia wewnętrznych powiek i jasnego cienia jako bazy. Najlepszy jest opalizujący. Plusy optycznie powiększają oczy. Nie chcesz wyglądać jak sowa, więc wybieraj cienie matowe. Możesz też sięgnąć po ciemniejsze kolory. Możesz stonować oczy ciemniejszą kredką. Unikaj zbyt jasnych odcieni.

4. Ramka a makijaż oczu

Kolejną zasadą, o której należy pamiętać jest to, że Twój makijaż oczu nie powinien kolidować z oprawką. Dotyczy to sytuacji, gdy masz odważne oprawki i chcesz wykonać makijaż w stylu smokey. Makijaż pasujący do okularów nie powinien kolidować z kolorem oprawki (nie-nie dla niebieskich oprawek przy zielonych oczach). Jeśli oprawka jest wyrazista, możesz wyjść poza nią. Będziesz wyglądać jak choinka.

5. Podkręcone rzęsy u dziewczyny w okularach

Zaczepianie rzęs o okulary to najgorsza rzecz. Czy to wystarczy, aby nie dotykać rzęs regularnie? Nie!!! Dobra, staromodna zalotka jest Twoim przyjacielem w tej sytuacji. Podkręci ona Twoje rzęsy i nada Ci zalotny wygląd.

6. Dobierz oprawę do koloru ust

Możesz wybrać, co podkreślić, zgodnie z zasadą usta lub oczy. Łatwo jest podkreślić oczy i spojrzenie okularami, które mają efektowne oprawki. Błyszczyk do ust nie jest konieczny. Możesz wybrać mocne karminowe usta z okularami w stylu vintage, zwłaszcza jeśli połączysz je z eyelinerem. Okulary w kształcie kocich oczu mogą nadać Ci uwodzicielski wygląd. Do codziennego makijażu wystarczy naturalny błyszczyk. Ale na wieczór możesz zaszaleć z kolorem.