Najnowsze artykuły

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Pełne i zmysłowe usta to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety większość kobiet nie jest nimi obdarzona w sposób naturalny, a przez lata usta...

Czytaj Więcej

Jak dbać o swoje włosy na dole

Kręcone, proste, długie, krótkie, przycięte, dzikie, woskowane, oskubane, ogolone, olśnione lub pozostawione same - jest wiele rzeczy, które możemy zrobić (lub nie) z naszymi włosami łonowymi i cielesnymi.

Niezależnie od tego, czy woskujemy je wszystkie, czy też pozwalamy im wyrosnąć - ludzie zawsze wydają się mieć o nich jakieś zdanie, co jest, gdy się o nich myśli, trochę dziwne. Wyobraź sobie, że masz opinię na temat czyjejś decyzji o noszeniu włosów w taki sposób, w jaki ludzie wdają się w komentarze, kiedy dziewczyna na Instagramie ma zdjęcie z widocznymi włosami pod pachą. "OMG, spójrz na sposób, w jaki nosisz swoje włosy w NISKIM PONYTAILU! EWW!!!" W każdym razie, trudno jest nadążyć za tym, co jest #trending w świecie włosów ciała na początek. Puby są w środku! Nie, nie ma ich! Nie, wracają! Ale niezależnie od tego, w jaki sposób wiatr obecnie wieje, pamiętajmy, że możesz robić z włosami, co tylko chcesz.

Możesz być zaskoczony słysząc, że włosy łonowe służą nie tylko jednemu, ale wielu celom: Stanowią one poduszkę chroniącą przed tarciem, odprowadzają pot i wydzielinę oraz chronią bakterie przed podrażnieniem skóry i przedostaniem się do cewki moczowej (gdzie mocz wydostaje się na zewnątrz). Włosy łonowe w zasadzie działają jako pierwsza linia obrony przed bakteriami i podrażnieniami podczas seksu. Ponadto, ostatnie badania sugerują, że zmiana Twoich łonowych, czy to przez woskowanie czy golenie, może zwiększyć ryzyko zachorowania na chorobę weneryczną o 80% (Chociaż, oczywiście, najlepszym sposobem zapobiegania chorobom wenerycznym jest uprawianie bezpiecznego seksu, a nie zatrzymywanie golenia - miło spróbować tho).

Bez względu na aktualny stan Twoich łonowych, oto kilka wskazówek i trików, które pomogą utrzymać Twoje wrażliwe obszary w bezpiecznym i szczęśliwym stanie!

Utrzymywanie rzeczy *fresh*

Jak już mówiliśmy wcześniej na blogu, Twoja pochwa jest samoczyszczącą się maszyną, więc niewiele trzeba zrobić, aby utrzymać swoje łonówki w czystości, oprócz użycia odrobiny mydła i wody (i nie zapomnij, aby utrzymać te mydła na zewnątrz - wszystko w środku może zakłócić pH).

przycinanie żywopłotów

Uważajcie tam na dole - golenie każdej części ciała może być niebezpieczne, jeśli nie zastosujecie odpowiedniego podejścia! Zacznijcie od przycięcia włosów, złuszczania ich za pomocą luffy, a następnie oszalejcie z kremem do golenia. Idealnie jest golić się w kierunku mieszków włosowych, najlepiej jak potrafisz, aby uniknąć wrastających włosów. Po zakończeniu golenia, nawilżaj je bezzapachowym balsamem i unikaj super gorących pryszniców i kąpieli - mogą one poważnie podrażniać pory. Co najważniejsze, idź powoli i bądź ostrożna (aka, nie w pośpiechu po 1,5 szklanki różu pomiędzy drinkami po pracy, a tą urodzinową rzeczą, na którą już się spóźniłeś).

Pro-tipy: *Nigdy* nie gol się na sucho, nie używaj tępych ostrzy, i weź lustro do łazienki, żeby zobaczyć co się tam do cholery dzieje.

Wypadki się zdarzają... (ツ)_//

Jeśli wykonasz nacięcie, zastosuj delikatny nacisk, aby zatrzymać krwawienie, a następnie zastosuj coś takiego jak Aquaphor lub nadtlenek wodoru, aby zapobiec zakażeniu cięcia. Trzymaj się z dala od miejsc na dole, gdzie *nie masz włosów* - tamtejsza skóra może być bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia i zapalenia. Oczywiście, jeśli coś nie jest w porządku po goleniu, wizyta u ginekologa nie może zaboleć tylko w przypadku, gdy dzieje się coś innego.

Wrosłaś?

Bez względu na to, czy się woskujesz, czy golisz, wrastają one naprawdę boleśnie (na twojej V, nogach i gdziekolwiek indziej pojawiają się). Wrastające włosy pojawiają się, gdy włosy łonowe wrastają z powrotem w skórę, a nie w górę i z powierzchni. Ciało reaguje, myśląc, że jest obcym przedmiotem. (Podajmy kilka niezbyt dużych obrzęków, zaczerwienień i swędzenia).

Jeśli cierpisz na wrastające włoski, złuszczanie włosów powinno być częścią rutyny prysznicowej - i zdecydowanie spróbuj odłożyć usuwanie włosków z tego obszaru, przynajmniej wtedy, gdy wrastające włoski są naprawdę wściekłe. Istnieje kilka olejków i kremów, których możesz użyć do redukcji wrastających włosków (kilka dziewczyn w biurze przysięga na olejek futrzany - daj mi znać o swoich ulubionych rzeczach w komentarzach). Skubanie włosów pincetą (czysta, proszę!) jest dobre, jeśli część włosów znajduje się nad skórą, ale jeśli nie, oprzeć się pokusie kopania - może to spowodować kilka całkiem paskudnych infekcji, które nie są warte natychmiastowej gratyfikacji. Noszenie bawełnianych majtek do czasu, aż Twoja okolica bikini się uspokoi, może również zdziałać cuda na rzecz *oddychalności*.