Najnowsze artykuły

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Pełne i zmysłowe usta to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety większość kobiet nie jest nimi obdarzona w sposób naturalny, a przez lata usta...

Czytaj Więcej

6 Łatwych sposobów na zmniejszenie ilości odpadów z twojego okresu

Podczas okresu potrzebujemy wielu rzeczy - dużo przytulanek, dużo słodkich zdjęć szczeniaków, dużo czekolady. Albo, jeśli jesteś taka jak ja, *dużo* bekonu na moim burgerze.

Jednej rzeczy nie potrzebujemy dużo? Marnotrawstwo.

Tak bardzo jak kochamy nasze ciała za to, że robią swoją miesięczną magię, nie możemy powiedzieć, że kochamy wszystkie tampony i podkładki - prawie 20, że przeciętna osoba z okresem wyrzuca na cykl. W rzeczywistości, każda osoba z okresem wyrzuci do kosza około 250-300 funtów super moczarek, w tym aplikatorów i okładek, w ciągu całego życia.

Niestety, wiele z tych odpadów nie zacznie się nawet biodegradacji przez lata (jeśli w ogóle...!) Ale nie bój się: jest tak wiele sposobów, na które możesz być miły dla swojego ciała, jak i dla Matki Natury, od wszystkich naturalnych masek na twarz z SM do owijania mniej odpadów z okresu. Oto niektóre z moich ulubionych sposobów:

Bądź organicznia

Prostą zamianą na bardziej bezstratny okres jest wybór organicznych, czy to bujanych podkładek, wkładek, tamponów, czy gąbek. Większość produktów z epoki jest wykonana z nieorganicznej bawełny, rayonu i mieszanki materiałów syntetycznych (aby uczynić je bardzo chłonnymi). W Stanach Zjednoczonych nieekologiczna bawełna często oznacza zbiory przy użyciu milionów pestycydów, a wiele produktów z okresu okołoporodowego jest również bielonych.

Puchar!

Ośmiel się rzucać odpady razem z jedną odpowiedzią wielokrotnego użytku: kubkiem na menstruację. Większość kubków jest wykonana z silikonu medycznego, malutkiego, elastycznego i łatwo dającego się włożyć alternatywę, która pasuje do pochwy (po pewnym przyzwyczajeniu się) do 12 godzin.

Kolejna mocna zaleta kubka: może on pomieścić więcej krwi niż jego bawełniane odpowiedniki, minus brzydki wyciek, co oznacza mniej biegania do łazienki omg-musi-zmienić-now wycieczki dla Ciebie. Przyjdź na czas sprzątania, po prostu spłucz delikatnym mydłem i możesz już iść. Wiele kubków wytrzyma nawet do 10 lat, więc możesz świętować bezstratne soczewki przez całą dekadę.

Wskazówka: Ponieważ każda pochwa ma swój własny, niepowtarzalny kształt i przepływ, może być konieczne przeprowadzenie pewnych badań przed znalezieniem kubka dla *you*.

Odnowa i ponowne użycie

Chcesz włożyć coś do swojego miłosnego tunelu (i śmieci)? Nadające się do prania i wielokrotnego użytku chłonne majtki typu Thinx są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli po prostu masz cięższy przepływ (taki jak Twój naprawdę) i chcesz odrobinę dodatkowego wsparcia oprócz kubków lub tamponów, bielizna na okres pozwoli Ci wykonać tę sztuczkę i wyeliminować potrzebę wkładek.

Jeśli tak duża interakcja z okresem wciąż sprawia, że się wiercisz (nie osądzasz!), pomyśl tylko o tym, jak to robię: ze wszystkimi przeciekami i rozlaniami, które już zdarzają się podczas mojego przeciętnego cyklu, i tak częściej niż nie muszę spłukiwać i wykręcać spódniczek - dlaczego nie zamówić ich specjalnie do tej pracy?

Zrób to sama

Dla hardcorowych zero-wasterów, którzy potrafią także sterować maszyną do szycia (w 100% nie ja), możesz spróbować zrobić własne wkładki i podszewki z tkaniny (większość domowej roboty używa zatrzasków do zapinania). W ten sposób są one całkowicie dopasowane do twojego ciała i możesz zrobić tyle, ile potrzebujesz, nie wydając przy tym ani centa. Aby uzyskać dodatkowe eko-punkty, upcycle z resztkami tkanin i swatami w lokalnym sklepie z wyrobami rzemieślniczymi.

Pozostań (w sposób zrównoważony) nawodniona

Niezależnie od tego, jakie płyny pomogą ci przetrwać tę porę miesiąca (woda, herbata, mrożone frapuchy mochy), mogę zagwarantować, że będziesz mógł się nimi cieszyć bez żadnych strat. Rzućcie plastikowe butelki i zabierzcie ze sobą super słodkie butelki wielokrotnego użytku. Pomiń plastikową słomkę w swojej mrożonej kawie lub przenieś wokół jednej z nich wielokrotnego użytku; uwielbiam moje bambusowe, ale stalowe sippery są też popularne).

Opanuj swoją pielęgnację skóry

Mój PMS musi mieć: kojącą maskę na twarz (w porządku, to mój must-have all the time #selfcare4life). Ale nie daj się nabrać na maski jednorazowego użytku, które widzisz w każdej aptece i metropolii kosmetycznej. Pomimo ich pięknych, ziemistych opakowań, wiele z nich jest jednorazowych (zero odpadów arch nemezis) i indywidualnie owinięte w plastik nie nadający się do recyklingu.