Najnowsze artykuły

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Pełne i zmysłowe usta to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety większość kobiet nie jest nimi obdarzona w sposób naturalny, a przez lata usta...

Czytaj Więcej

Wszystko co musisz wiedzieć o położeniu dziecka w brzuchu

Jeśli chodzi o ciążę, to za każdym rogiem jest niespodzianka. A jeśli jesteś jak większość oczekujących matek, na każdym nowym etapie jest coś nowego, o co należy się martwić. Dla wielu mam pozycjonowanie dziecka może być zarówno niespodzianką, jak i zmartwieniem. Chociaż żadne z nich nie jest powodem do paniki, jesteśmy tu po to, by opowiedzieć wam wszystko o pozycji dziecka w tylnej części ciała i w prawej części potylicy. 

Pod koniec ciąży lekarz zacznie zwracać większą uwagę na pozycję dziecka. W idealnym przypadku, Twoje dziecko pozostanie w pozycji Vertex, która jest najlepszą pozycją do porodu z pochwy. Jest to pozycja przednia z głową dziecka w dół i twarzą do kręgosłupa. Jeśli jednak Twój maluch jest mniej skłonny do współpracy, być może znajdziesz się z dzieckiem w pozycji posteriori. Dziecko w pozycji tylniej to takie, które ma głowę w dół, ale jest skierowane do przodu, a nie do kręgosłupa matki. Być może słyszeliście to, co w języku laika nazywane jest "słoneczną stroną do góry". Dzieci mogą być bezpiecznie urodzone również w tej pozycji odwróconej do góry.

Wiele matek martwi się o dziecko w pozycji posteriori, czy pozycja ta będzie stanowić dodatkowe wyzwanie. W pewnym sensie, może.

Interwencja podciśnieniowa może być konieczna, aby pomóc dziecku przejść przez kanał rodny. 
Sekcja C może być konieczna 
Długa praca na plecach jest powszechna 
Łzy krocza są bardziej prawdopodobne, ponieważ Twoje dziecko nie wychodzi na idealną drogę. 
Mimo wszystko, nie ma powodu do paniki. Dzieci rodzą się w ten sposób każdego dnia, a wasi lekarze podejmują niezbędne kroki, aby wszyscy byli bezpieczni i zdrowi.  

CO NALEŻY ZROBIĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM PRACY 
Olejek rozciągliwy - polecam go używać niezależnie od pozycji płodowej dziecka, ale jest on szczególnie pomocny, jeśli wiesz, że masz dziecko ułożone w pozycji posteriori. Masaż krocza pomoże Ci przygotować się do porodu i uniknąć płaczu. Ten BabyIt Comfort Gel jest idealny do tego celu i może być stosowany również po porodzie. 
Czyszczenie podłóg - Okay, właściwie to nie musisz czyścić, ale czołganie się na wszystkich czworakach może pomóc dziecku w odwróceniu się. 
Zainwestuj w kulkę porodową - Są one doskonałe do użycia przed porodem, ale także ratują życie podczas porodu. Piłka, którą tutaj połączyliśmy, jest również wyposażona w instrukcję ćwiczeń!
Zarezerwuj wizytę u chirurgów - chirurgowie mogą być pomocni dla przyszłych matek na wiele sposobów. Pomogą Ci one ustawić się w linii i utrzymać Cię w napięciu. Jest to pomocne, jeśli Twoje dziecko jest słoneczne i powoduje ból w dolnej części pleców. 
Kup poduszkę ciążową - Bycie w ciąży jest męczące, a kiedy nie śpisz dobrze, jest po prostu nieszczęśliwe. Poduszka ciążowa może zapewnić bardzo potrzebny komfort. Sprawdź wszystkie nasze ulubione tutaj.

CO OZNACZA POSIADANIE DZIECKA UŁOŻONEGO Z TYŁU GŁOWY
Jak powiedzieliśmy powyżej, pozycja tylna oznacza, że główka dziecka jest skierowana w dół, ale do przodu. Inaczej jest niż w drzewie, gdzie zamiast tego jego stopy byłyby w dół i głowa do góry. Najczęściej spotykaną pozycją jest pozycja OP (Occiput Posterior). Jest to pozycja, w której główka dziecka znajduje się na plecach matki. 

WYZWANIA ZWIĄZANE Z POZYCJĄ TYLNĄ DZIECKA
Często poród może być przedłużony, gdy dziecko znajduje się w pozycji posteriori. Dzieje się tak dlatego, że najtwardsza część czaszki dziecka stara się najpierw opuścić kanał rodny, a nie bardziej plastyczny czubek głowy. Ta pozycja oznacza również, że najtwardsza część czaszki dziecka znajduje się najbliżej dolnej części pleców mamy, a nie jej brzucha, dlatego też kobiety z dziećmi w pozycji posteriori często doświadczają bolesnego porodu tylnego.

Dobrą wiadomością jest to, że większość dzieci "" 90 procent, w rzeczywistości "" zamieni się w pozycji Vertex samodzielnie podczas porodu. Jeśli dziecko się nie obróci, poród może nadal przebiegać w bezpieczny i zdrowy sposób, chociaż matki rodzące dzieci z twarzą w twarz są bardziej narażone na łzy krocza.

MOGĘ SAMA URODZIĆ DZIECKO?
Być może wiesz, że Twoje dziecko jest w pozycji posteriori albo z powodu ostatnich badań USG, albo dlatego, że czujesz silne kopnięcia na górze i z przodu brzucha. W takim przypadku, przed rozpoczęciem porodu, możesz pomóc swojemu dziecku w odwróceniu się do pozycji pionowej.

Spinning Babies to solidne i popularne źródło informacji dla mam z nadzieją na obrócenie dziecka w pozycji posteriori. Ponieważ większość dzieci przyjmuje swoją ostateczną pozycję urodzeniową między 33 a 36 tygodniem ciąży, nadal masz czas na wypróbowanie tych technik, nawet jeśli zbliżasz się do terminu porodu. Oczywiście, powinnaś omówić swoje plany z lekarzem, zanim podejmiesz samodzielną próbę obrócenia dziecka w pozycji posteriori. Porozmawiaj też z doulą lub załatw sobie doulę. Prawdopodobnie przechodziła już przez to wiele razy i przygotuje cię do porodu. 

A CO Z USTAWIENIEM GŁOWY PŁODU?
W miarę postępu ciąży możesz również dowiedzieć się, że główka Twojego dziecka znajduje się w pozycji poprzecznej do potylicznej. Jest to coś innego niż ułożenie poprzeczne, co oznacza, że dziecko w łonie matki jest ułożone poziomo, a nie pionowo. Termin "potok" odnosi się do tylnej części czaszki dziecka, gdzie kość potyliczna kołyskuje się w mózgu. Oznacza to, że potyliczna pozycja poprzeczna jest w połowie drogi między pozycją tylną a przednią.

Lewy Wszechstronny Wszechstronny, w którym głowa dziecka jest odwrócona na prawą stronę matki, jest uważany za idealny do rozpoczęcia porodu "" dzieci w tej pozycji zazwyczaj odwracają się do tyłu w miarę postępu porodu. W pozycji z prawej strony potyku poprzecznego, główka dziecka jest odwrócona w stronę lewej strony matki.

Porozmawiamy o tym stanowisku również poniżej! Ta pozycja może być oznaką, że dawne dziecko z tyłu jest w trakcie obracania się. Jednakże, dzieci z prawej strony potyku poprzecznego zazwyczaj obracają się do tyłu podczas porodu. Może to prowadzić do jeszcze bardziej skomplikowanego porodu i porodu.

tylna pozycja dziecka
WYZWANIA ZWIĄZANE Z POŁOŻENIEM POPRZECZNYM PRAWEJ POTĘGI RUCHU
Kobiety z niemowlętami w pozycji prawej potylicznej w poprzek potylicznej są często narażone na długi poród "i wielokrotnie bardziej bolesny". Jest również prawdopodobne, że lekarz podejmie ręczne kroki, aby obrócić głowę dziecka i umożliwić bezpieczną pozycję szyi podczas porodu.

Najczęściej stosowane będą kleszcze, choć możliwe jest również odsysanie próżniowe. Jeżeli lekarz stwierdzi, że główka dziecka nie może być odpowiednio obrócona dla bezpiecznego porodu z pochwy, wówczas poród może zakończyć się cesarskim cięciem.

CO MA ROBIĆ MAMA?
Jeśli Twoje dziecko znajduje się w prawej części potylicznej, gdy rozpoczyna się poród, lekarz prawdopodobnie będzie w stanie stwierdzić poprzez badanie fizyczne. Możesz wypróbować pozycje porodowe, które zachęcają dziecko do zmiany pozycji przedniej na wierzchnią. Obejmuje to nachylenie miednicy, opadanie, stanie i kołysanie się. Powiedz swojemu lekarzowi lub douli, że chcesz spróbować tych rzeczy i bądź zdecydowana. Wiele mam odnosi sukcesy z tymi technikami, choć nie dla wszystkich one działają.

Każde dziecko jest wyjątkowe, niezależnie od pozycji, a każdy poród będzie indywidualnym doświadczeniem. Choć mamy nadzieję, że czegoś się tu nauczyłaś, nie zapomnij porozmawiać z lekarzem, doulą lub innym specjalistą ds. zdrowia o swoich problemach.

Praca i dostawa to wyzwanie, ale doświadczenia zmieniające życie. To normalne, że troszczysz się o pozycjonowanie i nie tylko, ale nie wahaj się rozmawiać z zaufanymi pracownikami służby zdrowia, gdy pojawiają się wątpliwości.